Dubaj w 3 dni.

Atrakcje Dubaju, czyli co zwiedzić w trzy dni.

Jeśli zatrzymałeś się w stolicy emiratów przejazdem i nie masz za wiele czasu, warto wybrać tylko najważniejsze atrakcje, które nie sposób nie zobaczyć, kiedy jesteś w tym mieście. Dubaj w 3 dni to pigułka turystyczna, czyli najważniejsze przystanki miasta, których nie można pominąć.

Spójrz w niebo.

Tylko tutaj znajdziesz najwyższe budowle świata. Drapaczy chmur jest tutaj ponad 300, a wciąż budują się nowe. Obecnie najwyższym wieżowcem (828 m) jest Burj Khalifa . To drapacz chmur, który ma aż 163 piętra, na których mieszczą się: Hotel Armaniego, biura, luksusowe mieszkania, restauracje oraz punkty widokowe. 2 windy dostarczają zwiedzających na 124 piętro w czasie 60 sekund. Tylko w Dubaju możesz podziwiać najwyższy hotel świata Burj Al Arab , który został od podstaw wzniesiony na specjalnie do tego przygotowanej, sztucznej wyspie. Ma on aż 27 pięter i wznosi się na wysokość 321 m. To jedyny siedmiogwiazdkowy hotel na świecie, z podwodną restauracją, polem golfowym i miejscem do lądowania helikopterów. Zaprojektowany na kształt żaglowca jest wizytówką miasta. The Pointe to fontanna, która najwyżej wyrzuca w górę wodę, bo aż na wysokość 105 metrów. Ponad 3000 lamp ledowych tworzy bajeczny spektakl, który można podziwiać w pogodne wieczory.

Kupuj i podziwiaj.

Dubaj to miasto pełne przepychu i luksusu. Świadczy o tym choćby jeden z nietypowych i najbardziej oryginalnych centrów handlowych na świecie – Dubai Mall . Pod dachem tej galerii znajdują nie tylko sklepy (1200), restauracje i bary. Tu przede wszystkim możemy zjechać na stoku narciarskim lub pojeździć na łyżwach. Ogromne lodowisko i stok mają dodatkową atrakcję – padający z góry sztuczny śnieg. Centrum oferuje też dodatkowe rozrywki w postaci tematycznych parków lub możliwości zwiedzania akwarium albo zoo. Budynek jest też ukłonem w stronę kultury. Znajdują się tu liczne wystawy rzeźbiarskie i malarskie oraz niezliczone fontanny.

Stare i nowe.

Dubaj łączy starą tradycję ze współczesnością. To ta druga wybija się na pierwszy plan, ale czym byłaby nowoczesność bez historii? Aby przejść się urokliwymi uliczkami starego, arabskiego miasta pojedź do najstarszej dzielnicy metropolii- Al Fahidi . To miejsce spokojne, w którym życie toczy się dużo wolniej. Tu możesz zaopatrzyć się w ręcznie malowane naczynia lub inne lokalne rękodzieło. Tutaj możesz zwiedzić małe, prywatne galerie i wystawy. Wpaść do restauracyjki, gdzie spróbujesz lokalnych potraw i napijesz się prawdziwej arabskiej kawy, parzonej w sposób tradycyjny. Możesz kupić tanio czyste złoto, na targu Gold Souk, oraz zaopatrzyć się w przyprawy. Hołdem łączącym Stary Dubaj i Nowy to powstała w 2018 roku największa na świecie rama- Dubai Frame . Z niej rozpościera się widok na nową część Dubaju (Burj Khalifę, Burj Al Arab) i starą (dzielnice Deira i Karama). To wzniesione na wysokość 150 m dwie kolumny połączone u góry szklanym mostem o długości 93 m.

I co jeszcze zobaczyć, jeśli zdążysz?

Różowe flamingi, żyjące w naturalnym środowisku. Muzeum Dubaju, które znajduje się w najstarszym budynku metropolii, wzniesionym ze skały koralowej w roku 1787. Warto też wybrać się do zatoki Dubai Creek Habour lub udać się na lokalny targ- Waterfront Market. Atrakcji jest naprawdę wiele.

 

Author: lilja.pl