Jak Cię widzą tak Cię piszą

Zacznijmy od podstaw. Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru miejsca do spożywania posiłków jest czystość. Przed zawracaniem sobie głowy liczbą gwiazdek restauracja musi przynajmniej spełnić wymagania sanitarne. Nie chcesz się martwić zaburzeniami jelitowymi podczas kolacji, prawda? Uważaj na muchy unoszące się wokół, niechlujne stoły, śmierdzące zapachy lub rozlane jedzenie utknięte na podłodze. Brudna łazienka to bardzo zły znak. Jeśli restauracja nie wygląda czysto w obszarach, które widzisz, wyobraź sobie warunki sanitarne w obszarach, których nie widzisz, na przykład w kuchni.
Kolejnym wskaźnikiem jakości lokalu gastronomicznego jest liczba jego klientów. Restauracje, które mają stały strumień klientów, są w stanie zapewnić dobre jedzenie i doskonałą obsługę. Możesz również poprosić znajomych o rekomendacje. Pomocne jest również sprawdzenie opinii restauracji w celu uzyskania bardziej profesjonalnej opinii. Pamiętaj jednak, że szanowana opinia twoich przyjaciół i krytyków kulinarnych na lokalnych stronach internetowych oparta jest na ich własnych podniebieniach i może nie zgadzać się z Twoim własnym gustem.

 

Jeśli planowana kolacja jest romantyczną randką lub ważnym spotkaniem biznesowym, warto poświęcić chwilę na przeprowadzenie własnego rozpoznania restauracji. Zwróć uwagę na oświetlenie, poziom hałasu i aranżację wnętrza. I pamiętaj, aby przed oficjalnym posiłkiem udać się do toalety. Oczywiście nie zawsze można przeprowadzić osobistą inspekcję każdej restauracji, w której chcesz zjeść, ale zdecydowanie zwiększyłoby to pewność doskonałego posiłku.
Obecnie większość restauracji, szczególnie te wyszukane, prowadzą własne strony internetowe. Witryny te zazwyczaj zawierają menu, wybór win, usługi dodatkowe, a niektóre nawet oferują rezerwacje online. Istnieją również witryny, które zawierają wyczerpujące wykazy i recenzje lokali gastronomicznych w danym mieście lub społeczności. Dzięki bogactwu zasobów na temat restauracji w Internecie znacznie łatwiej jest sprawdzić restauracje w Twojej okolicy bez wychodzenia z domu.

Sprawdź: Le Jardin restauracja

Author: lilja.pl