Jakie są najmniej bolesne miejsca do tatuowania?

Tatuaże to wyjątkowa i piękna ozdoba ciała. To także świetny sposób na ekspresję twórczą oraz wyrażenie siebie przy pomocy unikalnych wzorów. Z ich wykonaniem wiąże się nie tylko opracowanie idealnego projektu, ale także wybranie odpowiedniego miejsca dla niego. Jeśli jesteś osobą o niskim progu bólu, z pewnością jest to dla ciebie niezwykle ważna kwestia. Sprawdź, które z miejsc na ciele są najmniej bolesne do tatuowania.

Ile ludzi, tyle opinii

Dla niektórych tatuowanie się to czysta przyjemność, podczas gdy inni z pewnością użyliby innego określenia. Wszystko zależy od ich progu bólu oraz wytrzymałości, a także tego, czy jest to pierwszy tatuaż, czy kolejny. Są jednak miejsca, których tatuowanie sprawia mocny dyskomfort u każdego. Osoby szczególnie wrażliwe powinny unikać ozdabiania tuszem skóry na żebrach, stopach, szyi, a także zgięciach kończyn i ich wewnętrznych częściach. Jeśli chcesz wykonać tattoo w Warszawie, to w Studio Tatuażu Azazel chętnie pomożemy ci wybrać odpowiednie miejsce!

Rodzaj i wielkość wzoru ma znaczenie

Tatuowanie może być bardziej lub mniej bolesne z kilku powodów. Wpływ na to ma nie tylko wybrane miejsce, ale także rodzaj, wielkość wzoru i stosowana przez tatuatora technika. Kolorowe tatuaże męskie o dużych rozmiarach, szczególnie te wykonane w stylu realistycznym sprawiają większy dyskomfort niż w przypadku tatuowania linearnych, minimalistycznych projektów. Znaczenie ma także kolor używanego tuszu – do tych kolorowych używa się większych i mocniejszych igieł.

Najmniej wrażliwe miejsca na ciele

Istnieje sposób na zminimalizowanie odczuwania bólu – nawet w przypadku dużych, kolorowych i szczegółowych wzorów. Możesz wybrać mniej wrażliwe miejsce na ciele. Kluczem do sukcesu jest postawienie na zewnętrzną część kończyn – zarówno dolnych, jak i górnych. „Bezpiecznej” powierzchni do tatuowania jest o wiele więcej, niż może nam się wydawać!

Górne partie ciała

Jeśli marzysz o tatuażu na rękach, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Zewnętrzna powierzchnia bicepsów, ramion oraz przedramion to świetne miejsca do tatuowania! Skóra znajdująca się tam jest mniej wrażliwa, dlatego nie musisz obawiać się zbyt dużego bólu czy dyskomfortu. To także dobry wybór na pierwszy tatuaż – jeśli zdecydujesz się na mały, nieskomplikowany wzór z pewnością będziesz dobrze wspominać tę sesję tatuowania!

Dolne partie ciała

Tatuaże na rękach świetnie się prezentują zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Są jednak one mocno widoczne. Jeśli zależy ci na dyskretniejszym miejscu, możesz postawić na dolne partie ciała. Zewnętrzna strona uda czy łydki to równie dobry wybór, co ramiona czy bicepsy – miejsca te są tak samo mało bolesne do tatuowania. Jednocześnie łatwiej jest je ukryć!

Miejsca niewidoczne na co dzień

Pierwszy tatuaż jest najczęściej tym najdłużej planowanym. Drugą najważniejszą rzeczą do wybrania po wzorze jest miejsce, w którym zostanie on wytatuowany. Jeśli nie masz pewności, czy będziesz kontynuować swoją przygodę z tatuażami lub chcesz, aby był on widoczny tylko dla ciebie, warto zdecydować się na pokrycie tuszem partii ciała, która jest zakryta przez większość czasu. Dobrym wyborem będą uda – zwłaszcza ich górna, zewnętrzna część. To nie tylko mało bolesne miejsce do tatuowania, ale także dyskretne i niewidoczne na co dzień!

Author: lilja.pl