Jakiego psa chcę?

Nasze psy to wierni przyjaciele. Jak się więc nimi zajmować? Jakiego psa wybrać?

Od początku

Zacznijmy od tego, na jakiego psa się zdecydować. Odpowiedź jest prosta. Jaki by nie był, będzie idealny. Tak naprawdę każdy pies jest wspaniały. Trzeba tylko umieć to docenić. Psy są naszymi nieodłącznymi kompanami i nie ma możliwości, aby przestały być wobec nas lojalne. Jeśli jednak szukamy psa do warunków panujących np. w bloku mieszkalnym, to może warto pomyśleć o psach miniaturowych, takich jak ratlerki.

Ratlerki – jak się nimi zajmować?

Odpowiedź jest również banalna. Jak każdym psem. Choć są malutkie, to jednak potrzebują takiej samej opieki i troski jak każdy inny pies. Trzeba je karmić, dać pić, ale również głaskać, bawić się i zauważać. Psy są towarzyskie i uwielbiają towarzystwo swojego właściciela. Warto zauważyć, że to poprawia także nasze samopoczucie, a wiec ma wpływ na nasze zdrowie. Czy trzeba coś więcej dodać?

Gdzie znajdę ratlerka?

Zacznij szukać od schronisk. Tam mieszkają bezdomne pieski, które ktoś po prostu porzucił. Poza tym warto przejrzeć ogłoszenia w internecie. Jest tam mnóstwo ogłoszeń typu ratlerki do oddania czy oddam ratlerka itp. Na pewno dzięki temu bardzo szybko znajdziemy odpowiedniego dla nas psiaka. Będziemy mogli zapewnić mu dom i godne życie.
Zapamiętaj, że pies nie musi być idealny. My też nie jesteśmy. Spójrzmy na to zwierzę jak na członka rodziny i bliskiego przyjaciela. Nie można go skrzywdzić, trzeba pozwolić być mu szczęśliwym i uszczęśliwiać nas samych.

 

Author: lilja.pl