Koncert charytatywny.

W Rybniku zorganizowano koncert charytatywny. Zaproszono różne zespoły lokalne i większego formatu. Koncert był szczególny, bo przyświecał mu ważny cel. Ludzie zjechali się z okolicznych miejscowości, szczytny cel. Koncert zorganizowano, aby zebrać pieniądze potrzebne na remont miejscowego szpitala.

Radość z pomocy

Na scenie pojawili się różni artyści między innymi zespół muzyczny Rybnik. Ich muzyka była inna, wychodząca poza współczesne ramy. Stylem przypominali zespoły z lat 60 tych. Każdy chciał posłuchać piosenek przypominających o tamtych czasach. Może niekoniecznie szczęśliwych, ale na swój sposób beztroskich. Zespół muzyczny Rybnik potrafił przenieść swoich słuchaczy w czasie, pokazać wspaniałe historię ludzi, którzy nigdy nie istnieli. Mieszkańcy bawili się w najlepsze, jedli, pili i śmiali się z występów młodych komików czy iluzjonistów.

Każdy może dać swoją cegiełkę

Pieniądze były zbierane przez cały dzień trwania koncertu. Artyści robili wszystko by mieszkańcy, byli zachwyceni ich występami. Zespół muzyczny Rybnik również się postarał. Specjalnie na tą okazję przygotowali specjalny utwór, który został nagrany kilka dni temu. Po koncercie wrzucili go do sieci, żeby pomagać nawet po evencie. Pieniądze za wyświetlenia również zostaną przekazane na szczytny cel. Stragany z domowym przetworami, własne wypieki czy rękodzieło. Wszystkie te rzeczy miały na celu zbiórkę pieniędzy na podupadający szpital. Każdy się zaangażował w pomoc, czuć było wspólnotę i braterskość.

Dobro wraca

W czasie koncertu wszystko przebiegało zgodnie z planem. Dopiero po wyjściu zespołu muzycznego Rybnik okazało się, że całe zasilanie padło. Wydawać by się mogło, że nic ich nie uratuje, a występ okaże się totalną klapą. Pewien elektryk, który pojawił się na koncercie, postanowił pomóc młodym mężczyznom. Po kilku minutach opóźnienia okazało się, że usterka nie była poważna, a zespół może wracać na scenę.
Każdy miło wspominał koncert, tym bardziej że zbiórka zakończyła się sukcesem. Udało się zebrać wystarczającą sumę, żeby wyremontować szpital, a pacjenci nie muszą jeździć do sąsiednich miejscowości. Zespól muzyczny Rybnik ze swojej specjalnej piosenki, uzbierał wystarczającą kwotę na zakup nowej karetki dla szpitala, za co otrzymali podziękowanie od dyrektora.

Artykuł powstał dzięki zespół System Tokarnia

Author: lilja.pl