Najpiękniejsze filmy o miłości.

Miłość jest najpiękniejszym uczuciem jakie znamy na Ziemi. Przychodzimy na ten świat z miłości, dorastamy karmieni nią i szukamy jej przez całe swoje życie. Chociaż jedno ma imię, jej oblicza są tak bardzo różne. W zależności od rodzaju miłości może być ona rodzicielska, braterska, przyjacielska, kobiety do mężczyzny i odwrotnie. Każdy człowiek, istota żywa na świecie chce kochać i być kochanym. O potędze najważniejszego uczucia, piosenkarze śpiewają swoje piosenki, poeci piszą wiersze, a reżyserzy kręcą filmy o miłości.

Ponadczasowe propozycje filmów o miłości

Filmy o miłości lubimy oglądać w sobotnie wieczory, szczególnie jeżeli spędzamy czas samotnie lub z ukochaną osobą. W historii kinematografii każdego roku pojawiają się nowe, bardzo przyjemne i piękne pozycje, w których możemy śledzić losy bohaterów oraz ich burzliwej miłości. Są także takie, które jeszcze oglądały nasze mamy i pamiętają babcie, ponieważ kultowe romantyczne filmy oglądane są przez wiele pokoleń i niezmiennie wzbudzają emocje, o to kilka z takich tytułów.

  1. “Top Gun.”
  2. “Uwierz w ducha.”
  3. “Dirty dancing.”
  4. “Pretty Woman.”
  5. “Przeminęło z Wiatrem.”

Miłość może mieć różne oblicza, a film jest mieszanką wizji reżysera oraz umiejętności gry aktorskiej odtwórców głównych ról. Niektórzy z aktorów już nie żyją, jednak kultowe role, które odegrali w wymienionych powyżej filmach uczyniły ich nieśmiertelnymi w pamięci widzów.
Filmy opowiadające o miłości, mogą bawić, uczyć, być drogowskazem, mogą także być miłą chwilą na spędzenie wolnego czasu. Czasem oglądając czyjąś historie na ekranie, możemy zobaczyć w niej coś z naszego życia, odkryć czego pragniemy, lub czego się obawiamy.
Miłość trwa, chociaż się zmienia, i zmieniają się nasze wyobrażenia na jej temat. Jednak po mimo upływ czasu, niezmienne pozostaje w nas pragnienie miłości, dlatego filmy w tej tematyce były, są i zawsze będą uwielbiane i oglądane. Dobry film o pięknej miłości to jak lekarstwo na smutek i balsam dla duszy.

 

Author: lilja.pl