Sposoby jedzenia QUINOA

Sałatka z komosą ryżową.

Odpowiadając na pytanie z czym jeść komosę ryżową pierwszą myśl stanowi sałatka. Sałatka warzywna z dodatkiem komosy ryżowej to świetny wybór na szybki w przygotowaniu i bardzo zdrowy posiłek. Oczywiście mamy nieograniczone możliwości wykorzystania różnych składników takich jak pomidory, ogórki, kukurydzę a nawet oliwki czy rukolę, ponieważ quinoa może smakować dobrze z wieloma składnikami. Taki posiłek zyskuje na wartości odżywczej i oferuje niezwykły smak.

Deser z QUINOA.

Możemy wykorzystać quinoa do przygotowania słodkich a zarazem zdrowych deserów. Jest wszechstronnym produktem o niezwykłych wartościach odżywczych dla naszego organizmu. Nie trzeba szukać jakichś specjalnych wyszukanych przepisów, wystarczy że zamienimy ryż w dotychczas znanych nam przepisach na ziarenka komosy ryżowej. Świetnie zastępuje ryż w puddingu, wyśmienicie sprawdza się również w połączeniu z jogurtem jako lekki deser. Z roku na rok staje się bardziej popularna, można ją znaleźć prawie w każdym dużym markecie i sklepach ze zdrową żywnością.Przygotowanie jej niczym nie różni się od przygotowania ryżu.

QUINOA zamiast mięsa.

Wystarczy wymieszać quinoa z rozgniecioną ciecierzycą lub fasolą i zrobić z nich pyszne placki, to wersja bardziej dla wegetarian. Ale dla osób wolących mięso ale nie mogących spożywać może się to okazać świetnym rozwiązaniem. Nawet dla osób dbających o linię może być to zbawienne rozwiązanie, ponieważ komosa ryżowa ma właściwości które powodują odczucie sytości przez długi okres czasu. Idealne rozwiązanie aby zrzucić kilka kilogramów.

Koktajl z komosą.

Ulubione owoce wystarczy wrzucić do blendera, dodać sok ewentualnie mleko zmiksować i posiłek gotowy, quinoa świetnie się do tego nadaje. A w dodatku zawiera dużo białka, dzięki czemu niepozornie wyglądające smoothie możemy zamienić się w pełni wartościowy posiłek. Jest to jeden z najlepszych pomysłów na pożywne śniadanie w krótkim czasie, zwłaszcza gdy mamy mało czasu na przygotowanie czegoś innego.

 

Author: lilja.pl