Zalety oleju monoi – właściwości, zastosowanie

Olej monoi symbolem wakacji na egzotycznej plaży. Odkryj korzyści płynące z olejku monoi, tej subtelnie pachnącej substancji.

Co to jest olej monoi?

Olej ten, pochodzący z kwiatu Tiare, jest symbolem Polinezji. Mieszkańcy tego kraju znają korzyści płynące z tego produktu od zarania dziejów. Polinezyjczycy stosują olejek monoi w codziennym życiu, podczas zwykłych ceremonii, do masażu dzieci, do intensywnego odżywiania włosów, a nawet do leczenia się.
Jest to produkt wytwarzany na bazie oleju kokosowego, w którym kwiat Tiare maceruje się przez kilka dni. Olejek ten jest często używany do sublimacji opalenizny lub do peelingu ciała, jeśli zmieszasz go z piaskiem.

Olej monoi dla idealnej opalenizny.

Ważne jest, aby na początku wyjaśnić, że produkt ten nie działa jako filtr przeciwsłoneczny. Olej monoi jest raczej uważany za środek nawilżający po ekspozycji na słońce. Pomaga również wygładzić skórę i nadać jej lekko satynowy efekt.
Upewnij się, że otrzymasz prawdziwy monoi, sprawdzając etykietę „Monoï de Tahiti appellation d’origine”, która musi być wydrukowana na opakowaniu. Najlepiej jest również preferować produkcję ekologiczną, aby uniknąć ryzyka wystąpienia kruchej skóry.

Olej monoi na włosy.

Po wyjściu z kąpieli morskiej na wakacjach włosy stają się bardziej suche. Piasek i sól mogą go uszkodzić. Dlatego niezbędne jest rozwiązanie tego problemu poprzez nałożenie olejku monoi na końcówki i długości włosów.
Można również wykonać maskę, mieszając masło monoi i masło shea, aby uzyskać bardziej przekonywujący efekt. Natychmiast nałożyć mieszankę na długości i pozostawić na 30 minut, a następnie spłukać przed umyciem szamponem.

Olejek monoi dla delikatniejszej skóry.

Olej ten ma niesamowite właściwości nawilżające i naprawia Twoją skórę poprzez stymulację komórek. Wiele laboratoriów kosmetycznych wprowadza ten produkt w swoim składzie. Ale jeśli jesteś bardziej w domowych przepisach, po prostu wlej kilka kropli olejku monoi do kąpieli, aby uzyskać naprawdę miękką skórę!
Można go również nakładać na całe ciało, aby zapobiec wysuszaniu się skóry. Ponieważ jest tak delikatny, nie ma ryzyka wystąpienia nieprzyjemnych reakcji alergicznych lub skórnych.

Olej monoi dla prawdziwego relaksu.

Nie ma nic lepszego niż masaż olejkiem monoi, który pozwoli Ci się zrelaksować po gorączkowym dniu. Pozwala to na maksymalny relaks i zapomnienie o wszystkich troskach. Możesz wykonać automasaż, masaż delikatnym ruchem kciukami. Jeszcze lepiej, żeby ktoś mógł ciebie masować. W ten sposób będziesz mógła cieszyć się przyjemnymi chwilami.

https://gemini.pl/kategoria/kosmetyki/do-wlosow/szampony-do-wlosow

Author: lilja.pl