Domowy sposób na rozjaśnienie włosów wodą utlenioną. Czy woda utleniona niszczy włosy? działanie wody utlenionej na włosy

Jak wiadomo – wszelkie eksperymenty na własnym ciele mogą się źle skończyć – dotyczy to zarówno zdrowia jak i wyglądu. Spod tej reguły nie są w żadnym wypadku wyłączone włosy.

rozjaśnianie włosów wodą utlenioną – czy woda utleniona niszczy włosy?

Choć to bardzo ryzykowne, wciąż wiele kobiet, zwłaszcza tych młodych, chcąc oszczędzić na fryzjerze, próbuje domowych sposobów na rozjaśnienie włosów. Jednym z bardziej popularnych jest rozjaśnianie włosów wodą utlenioną. Można w tym miejscu zadać pytanie o to czy woda utleniona niszczy włosy.

działanie wody utlenionej na włosy

Działanie wody utlenionej na włosy jest niekorzystne, może ona przesuszać strukturę włosa, przez co one staną się suche oraz łamliwe. W pojedynku woda utleniona a włosy włosy znajdują się na przegranej pozycji. Chcąc rozjaśnić włosy, zdecydowanie lepiej wybrać się do profesjonalisty, woda utleniona do włosów to kiepski wybór.

woda utleniona do włosów

Warto pamiętać o tym, że woda utleniona na włosy może zadziałać w taki sposób, że owszem – rozjaśni je ale uzyskany efekt będzie nierównomierny przez co będzie się bardzo niekorzystnie wyglądać. Lepiej nie ryzykować, niż później żałować i musieć naprawiać błędy.

 

 

Author: lilja.pl