Bramy garażowe – co warto wiedzieć?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej jest niezwykle ważny, ponieważ stanowi ona inwestycję na długi czas, która ma na celu zapewnić zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort. Dlatego przed jej zakupem należy dokładnie przemyśleć, jaki model będzie odpowiedni i na jakie cechy trzeba zwrócić szczególną uwagę, by mieć pewność niezawodności oraz wygody. Na finalną decyzję wpływ ma wiele czynników – jest to m.in. konstrukcja garażu, jego wielkość czy szerokość auta. Podpowiadamy, co warto wiedzieć, by zamontowana brama garażowa świetnie się prezentowała i doskonale spełniała swoją funkcję.

Brama dopasowana do indywidualnych potrzeb

Decydując się na zakup bramy garażowej, musimy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jakie są nasze indywidualne potrzeby. Każdy model różni się między sobą wieloma różnymi parametrami. Na rynku można znaleźć zarówno bramy wąskie, jak i szerokie, rozwierane, uchylne, rolowane czy segmentowe. Z uwagi na różnice w ich konstrukcji i sposobie działania, należy mieć przygotowany odpowiedni otwór wjazdowy, który umożliwi wygodne i proste korzystanie z niej w każdych warunkach. 

Jeśli posiadasz wyłącznie jedno auto na danej posesji, wtedy decyzja powinna być uwarunkowana wyłącznie od niego. Garaż powinien odpowiadać standardowym wymiarom. Natomiast, posiadając dwa czy więcej samochody, należy przemyśleć, czy lepszym wariantem będzie inwestycja w jedne wrota, które będą szerokie, czy raczej dwa węższe. Pamiętaj przy tym o zakupie takiej liczby pilotów do bramy garażowej (np. https://ster-tronic.pl/piloty-do-bram-beninca-c145), jak wielu będzie jej użytkowników. 

Odpowiednia izolacja bramy garażowej

Sporo osób decyduje się na to, by przydomowy garaż był ogrzewany. Jeśli także i Ty chcesz poczynić taką inwestycję, zadbaj, by parametry bramy garażowej były odpowiednie pod względem izolacyjności zarówno akustycznej, jak i termicznej. W tym przypadku będą one wzbogacone w różnorodne uszczelki, a także wypełnione specjalnym materiałem izolacyjnym. Dzięki temu zachowamy pożądaną temperaturę w garażu i optymalne warunki, które sobie założyliśmy.

Napęd do bramy garażowej

Wiele osób decyduje się na zminimalizowanie wydatków na początku budowy domu czy innego budynku, dlatego montuje manualne bramy garażowe z myślą, że w przyszłości wyposażą je w nowoczesne napędy, które automatyzują ich pracę. Oczywiście jest to dobry pomysł, jednak warto się do niego przygotować. Jeśli kupujesz bramę bez napędu, ale nie chcesz z niego całkowicie rezygnować, wybierz model umożliwiający późniejszy montaż, a przy tym zostaw nieco wolnej przestrzeni pomiędzy górną krawędzią płyty bramy a sufitem w garażu. Najczęściej napęd wymaga około 4-5 cm dodatkowego miejsca, więc przygotuj się do tego, by żadna sytuacja Cię nie zaskoczyła. Automatyczna brama jest niezwykle wygodna. Możesz ją otwierać i zamykać szybko i wygodnie w chwilę, korzystając z pilota, który będzie zawsze pod ręką (np. https://ster-tronic.pl/piloty-do-bram-came-c136), dlatego taka przyszłościowa perspektywa jest zdecydowanie dobrym pomysłem.

Author: lilja.pl