Bagaż podręczny – co można w nim zabrać?

Bagaż podręczny przydaję się podczas wypadu weekendowego np. na wyspy czy w inne miejsce.
Lecąc przykładowo do Norwegii liniami ryanair mamy możliwość zabrania bagażu podręcznego, jak zresztą we wszystkich chyba liniach lotniczych na dzień dzisiejszy, dlaczego warto go wziąć
i co w nim umieścić? Mowa tu o bagażu o rozmiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm. Laptop. Jeżeli nie to jest to idealne miejsce aby przewieźć takie rzeczy jak kosmetyczka, zazwyczaj trzeba więcej zapłacić a zdarza się, że nie jest możliwe, aby przewieźć perfumę powyżej 100ml w bagażu rejestrowanym. Czego nie można zabrać w bagażu podręcznym? No na pewno zwierzęcia ani rzeczy które są zabronione w regulaminie, nie polecam wnoszenia na teren samolotu rzeczy z ostrymi zakończeniami.

Dlaczego korzystać z możliwości zabrania bagażu podręcznego?

Oczywiście w przypadku podróży pociągiem gdzie jako bagaż podręczny posłuży nam pewnie plecaczek na termos, kanapki i gazetę a w samochodzie także plecak może spełnić taką funkcję tak nie każdy ma tyle doświadczenia w lataniu samolotem, więc dlaczego korzystać z możliwości zabrania bagażu podręcznego? Przede wszystkim to wygoda. Chcemy mieć te rzeczy które nam są potrzebne pod ręką a także ze względów bezpieczeństwa, takie rzeczy jak telefon, aparat fotograficzny czy laptop nie uszkodzi się w bagażu podręcznym a w łuku bagażowym szansa na to jest niewielka jednak istnieje.

Plecak, torba, kufer, sakwa?

O tym którą z powyższych opcji wybrać nie przeczytasz tutaj, trzeba zaplanować dokładnie swoją podróż w tym między innymi swój bagaż podręczny, jeżeli wybierzesz drogi czytelniku plecak to zapoznaj się z wymaganiami linii lotniczej co do rozmiaru akceptowalnego na pokładzie. Chwała temu kto uznał, że na pokład aeroplanu możliwe jest wniesienie bagażu podręcznego, w końcu podczas kilkugodzinnej podróży każdy potrzebuję dostępu do wody, grzebienia czy chociażby wyciągnąć gumę do żucia. Do bagażu podręcznego na pewno możesz spakować kubek!

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wiadomo, bagaż podręczny mamy prawie cały czas przy sobie ale mimo wszystko w wolnej chwili warto nakleić na niego coś charakterystycznego dla nas, ponieważ na lotniskach jest bardzo dużo ludzi i nie chcemy sytuacji w której zastanawiamy się czy ten właśnie bagaż jest nasz czy nie bo podobny jest tuż obok. Świetnie sprawdzają się małe walizeczki z poliwęglanu, mało ważą i cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jako bagaż podręczny warto też wybrać małą walizkę z nylonu bądź innego włókna syntetycznego ze względu na swoją elastyczność nie musimy się obawiać, że coś im się stanie od uderzenia czy jakiegokolwiek nacisku. Choć mają też swoje minusy, na przykład gdy wyjdziemy z lotniska i okaże się, że pada deszcz a pod samym wejściem nie czeka na nas taksówka to istnieje szansa, że przemoknie nasza torba.

Reasumując

Jak widać do wyboru do koloru, najważniejsze to trzymać się kilku zasad, odpowiednio zaplanować podróż no i docenić bagaż podręczny który na prawdę się przydaję i aż grzech nie skorzystać z takiego dobrodziejstwa.

Artykuł powstał dzięki kamitom.pl

Author: lilja.pl